Німеччина виділила 65 млн грн на реконструкцію житла для переселенців в Україні

22 Червня 2016, 09:06

Уряд Німеччини виділив 65 млн грн для допомоги з житлом переселенцям на території України. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«На початку року ми підписали угоду з урядом Німеччини про реконструкцію будівель під житло для переселенців, а також шкіл і садочків у 5 громадах Дніпропетровщини. На це іноземні партнери виділяють близько 65 млн грн. Зараз міста і райони, обрані для участі у проекті, завершують підготовку та узгодження проектно-кошторисної документації. Незабаром почнуться тендери та визначення підрядників», – зазначив Резніченко.

За його словами, кошти на створення об'єктів для переселенців надає уряд Німеччини через банк розвитку KfW. Український фонд соцінвестицій обрав для реалізації проекту Запорізьку, Харківську і Дніпропетровську області. На Дніпропетровщині у проекті беруть участь Павлоград, Кам'янське, Верхньодніпровськ, Вільногірськ і селище Чумаки Дніпропетровського району.

У кожному з цих населених пунктів визначили по одному старому приміщенню, яке давно не використовується, і може бути відремонтованим.

«У школі збираємося замінити всі вікна на металопластикові. Нещодавно ми встановили в цій школі модернізовану котельню, проте всю енергоефективність з'їдають старі вікна ще 60-70-х років. Завдяки проекту ми не тільки отримаємо новий гуртожиток, але і фактично відремонтуємо школу», – розповів заступник міського голови Вільногірська Ігор Яцевич.

Завдяки проекту у Дніпропетровській області створять півтисячі додаткових місць для переселенців. У регіоні за офіційними даними перебуває близько 80 тисяч переселенців.

Нагадаємо, Німеччина також виділила €6 млн для забезпечення основними харчами постраждалих від війни на Донбасі.