Турецькі солдати і їхні родини вперше отримали політичний притулок в Німеччині. Як зазначає газета Süddeutsche Zeitung, заявки громадян з дипломатичними паспортами були схвалені Міністерством внутрішніх справ Німеччини. МВС ФРН підтвердило цю інформацію.
У 2016 році, після спроби державного перевороту в липні, турецькі військові стали звертатися з проханнями до Німеччини про надання політичного притулку. Надання притулку громадянам Туреччини з дипломатичними паспортами може ще більше ускладнити і без того вкрай напружені відносини Берліна і Анкари, зазначає Süddeutsche Zeitung.
За період зі спроби державного перевороту в Туреччині, що відбувся у липні 2016 року, до початку травня 2017 року влада ФРН отримали прохання про надання притулку від 414 турецьких військовослужбовців, дипломатів, суддів та інших держслужбовців високого рангу і членів їх сімей, повідомили ЗМІ з посиланням на джерело в МВС Німеччини.
Наприкінці січня Міністр оборони Туреччини Фікрі Ишік заявив, що Німеччина повинна відмовляти в наданні притулку турецьким офіцерам. За його словами, в Туреччині вони звинувачуються в причетності до спроби держперевороту.
Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення.
Після невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.
Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині. Прокуратура Туреччини попросила суд засудити Гюлена до 3623 довічних ув'язнень і ще 2923 років в'язниці.