У Брюсселі президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП. Про це повідомляє "The Daily Mail".
Так, дана заява прозвучала під час суперечки генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга та президента США через торгівлю з Росією.
Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2".
За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою.
"Німеччина повністю контролюється Росією, оскільки вони отримуватимуть 60-70% своєї енергії з Росії та нового газопроводу". – підкреслив він.
"Я думаю, це дуже сумно, коли Німеччина укладає масштабні нафтові і газові угоди з Росією. Ми повинні були вжити заходів щодо Росії, а Німеччина виходить і платить мільярди і мільярди доларів на рік ", – зауважив він.
У свою чергу, він відзначив, що США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни спонсорують російську державу.
"Німеччина підтримує (НАТО) із витратами трохи більше ніж 1%, у той час як фактичний внесок США – 4,2%. Тому я думаю, що це також неприйнятно ". " – обурився він.
"Ми захищаємо Німеччину, ми захищаємо Францію, ми захищаємо всі ці країни, а потім багато країн виходять і вступають у прямі відносини з Росією, платять мільярди доларів у казну Росії. Я думаю, що це дуже неприйнятно", – додав глава Білого дому.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп не зміг однозначно заявити ким є його російський президент Владімір Путін – другом чи ворогом. Так, глава Білого дому назвав Путіна суперником.
Як повідомлялося, 10 липня президент Європейської ради Дональд Туск закликав Трампа не забувати, що саме Європа є стратегічним партнером США. Туск стверджує, що у США немає і не буде кращого союзника, ніж Європа.
Додамо, 10 липня Європейський союз та НАТО підписали спільну декларацію про співпрацю. Документ передбачає посилення співпраці ЄС та НАТО у таких сферах як військова мобільність, спільна підготовка до кібератак та гібридних нападів, боротьба з тероризмом та нелегальною міграцією у Середземному морі.