Німеччина та Франція домовилися про створення парламентської зборів депутатів обох країн, які почнуть роботу з 2019 року. Про це середу 14 листопада повідомив голова німецького Бундестагу Вольфганг Шойбле після зустрічі з главою французьких Національних зборів Рішаром Ферраном.
Як зазначається, по 50 депутатів з обох країн будуть проводити спільні засідання двічі на рік.
"Місця в делегаціях будуть розподілятися пропорційно представництву фракцій в Бундестазі і Національних зборах Франції", – йдеться в повідомленні.
Водночас Шойбле наголосив, що регулярні зустрічі німецьких та французьких парламентаріїв дозволять їм знайти точки дотику в багатьох спірних питаннях. Зокрема, за його словами, про створення загальноєвропейської армії.
Своєю чергою, депутат Бундестагу Андреас Юнг, який очолює німецько-французьку групу парламентаріїв, заявив, що одним з питань для обговорення в новому органі повинно стати майбутнє атомної електростанції Фессенхайм. Згідно з повідомленням, влада ФРН давно наполягають на закритті найстарішої французької АЕС, розташованої на кордоні двох країн. Однак французька сторона побоюється втрати робочих місць і затягує рішення.
Очікується, що угоду про створення парламентської зборів буде урочисто підписано 22 січня 2019 року, у 56-ту річницю підписання Єлисейського договору, який служить основою союзницьких відносин ФРН і Франції.
Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон закликав до створення загальноєвропейської армії, щоб захистити Європу від Росії, Китаю і навіть США, наголосивши, що Париж є союзником Вашингтона, однак не повинен залежати від нього.
Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон закликає до створення спільної військової сили ЄС з моменту свого приходу до влади. Він заявив, що Європі необхідно зменшити свою залежність від американської міці, особливо після того, як президент США Дональд Трамп оголосив, що він розриває ядерний договір часів холодної війни.
Своєю чергою, Трамп уже не раз скаржився, що країни-члени НАТО не виконують своїх зобов’язань видавати на оборонні потреби принаймні 2 відсотки від свого валового внутрішнього продукту щорічно. Зокрема, глава Білого дому прокоментував ініціативу президента Франції про створення власної армії для захисту Європи, заявивши, що Франції спочатку треба заплатити НАТО.
10 листопада французький президент Еммануель Макрон та президент США Дональд Трамп під час зустрічі у Парижі погодилися щодо необхідності того, щоб Європа несла більший оборонний тягар.