Німеччина прокоментувала розмову Зеленського з Путіним

12 Липня 2019, 15:05

 Німеччина вітає прямий діалог між Україною і Російською Федерацією. Про це сказав на брифінгу у п’ятницю представник німецького МЗС Крістофер Бургер.

 

"Ми завжди чітко давали зрозуміти, що вітаємо прямі переговори з метою розв’язання конфлікту в Україні… Якщо ми хочемо виконання Мінських угод, нам потрібні прямі переговори між їхніми підписантами", – сказав дипломат.

 

Так, за його словами, у Берліні вітають те, що вчора відбулася телефонна розмова між президентами України Володимиром Зеленським і Росії Володимиром Путіним. Лідери обговорили  продовження переговорів у "нормандському форматі".

 

Крім того, у Берліні переконані, що цей формат переговорів є корисним. Водночас щодо можливостей розширення "четвірки" його учасників (до якої входять також Німеччина та Франція), то Бургер зауважив, що ніхто наразі не звертався до німецької сторони з такою пропозицією. Разом з тим, додав він, переговори щодо ситуації на сході України проводяться у тісному контакті з американськими партнерами.

 

До того ж офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт у свою чергу нагадав про нещодавнє відведення сил у районі Станиці Луганської, привітавши цей крок, який обговорювався, зокрема, в "нормандському форматі", що також показує доцільність цього форуму.

 

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський 11 липня провів телефонну розмову з Президентом Російської Федерації Владіміром Путіним.