Німеччина планує обмежити поставки зброї в деякі країни

28 Квітня 2018, 18:29

У парламенті Німеччини запропонували прийняти законопроект, який забороняє експорт зброї в Саудівську Аравію, Об'єднані Арабські Емірати і Туреччину через їх участь у військових конфліктах. Про це повідомляє Al Jazeera. 

 

За інформацією видання, метою законопроекту є спроба запобігти експорту зброї і пов'язаних товарів та послуг у країни, які можуть їх використовувати для порушень прав людини.

 

Варто зазначити, що запропононувала цей проект партія "Ліві". Законопроект зосереджується переважно на Саудівській Аравії та ОАЕ за їх роль у війні в Ємені, але також виділяє Туреччину через військової операції на півночі Сирії.

 

У разі затвердження, закон не тільки заборонить укладання угод з цими країнами, але і зупинить раніше затверджені договори.

 

Окрім цього, ,в законопроекті конкретно йдеться про угоду, укладену між Німеччиною і Туреччиною для обслуговування декількох танків Leopard. Ці танки використовувалися під час операції "Оливкова гілка" в північній Сирії проти курдських груп. В документах згадуються патрульні катери, куплені Саудівською Аравією, які використовувалися для блокування портів Ємену.
 

Нагадаємо, що сенатор Сполучених Штатів Америки Джон Маккейн схвалив рішення президента країни Дональда Трампа постачати Україні летальну зброю і закликав розширити додаткові продажі.