Звільнення Юрія Луценка після понад двох років ув'язнення, як підкреслюється у заяві, є "позитивним жестом", який визнається офіційним Берліном.
"За цим першим кроком мають слідувати наступні з огляду на інші випадки ув'язнення відомих опозиціонерів, які викликають підозру вибіркового правосуддя", – наголосили у німецькому МЗС.
Нагадаємо, Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле заявили, що ЄС схвалює помилування і звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та екс-міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука й очікує від Києва подальшого невідкладного вирішення інших випадків вибіркового правосуддя.
Лідери Литви та Польщі заявили, що помилування Луценка наближає Україну до асоціації з ЄС.
Президент Віктор Янукович 7 квітня підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.
Захист Юлії Тимошенко просить президента Віктора Януковича звільнити екс-прем'єр-міністра.
Читайте також: Казус Луценка: анатомія ув’язнення та «милості».Забуті або непомічені загадки процесу від затримання до звільнення