Те, що називається у Сполучених Штатах «грінкард», у Євросоюзі має стати «блакитною картою».
Брюссельська директива, ухвалена 2009 року, передбачає надання однакових правил перебування для працівників з країн, які не належать до ЄС, із європейськими фахівцями. Німецький уряд взяв відстрочку на три роки, щоб реалізувати цю директиву та запровадити «блакитну карту ЄС». При цьому Німеччина офіційно, як і раніше, не хоче бути країною мігрантів.
До 2030 року Німеччині, порівняно з нинішньою ситуацією, буде не вистачати шести мільйонів фахівців, такі нові підрахунки Федерального агентства з питань праці.
Тепер, закон, який, на виконання європейської директиви щодо висококваліфікованих іноземців, німецький Бундестаг обговорював 1 березня у першому читанні, прописує суттєве зниження цієї зарплатної планки. Той, хто хоче здобути німецьку «blue card», повинен пред´явити лише диплом про вищу освіту та, щонайменше, 44 тисячі євро заробітку від німецького працедавця.
Такий іноземний працівник отримує дозвіл на проживання, а через три роки роботи – дозвіл на постійне проживання (Niederlassungserlaubnis). Дружина або чоловік такої особи має право одразу починати пошук роботи, а також не повинен доводити знання мови.
Для лікарів, інженерів та техніків у тих галузях, де конче необхідні робочі руки, мінімальна планка зарплати має бути знижена до близько 35 тисяч євро.
Верхня палата німецького парламенту – Бундесрат – висловила свою позицію щодо законопроекту. Федеральні землі погодять його лише за певних умов. Для них є найголовнішим, щоб «блакитну карту» могли також отримати закордонні фахівці без диплому про вищу освіту.