Німеччина може призупинити будівництво “Північного потоку-2” через отруєння Навального – Маас

11 Вересня 2020, 15:37

Влада Німеччини розглядає припинення будівництва газопроводу "Північний потік-2" в якості реакції на ситуацію з отруєнням російського опозиціонера Алєксєя Навального. Підсумкове рішення залежить від дій Росії. Про це 10 вересня заявив глава МЗС ФРН Гайко Маас в ефірі телеканалу ZDF.

 

За словами Мааса, якщо Росія візьме участь у розслідуванні того, що сталося, то Німеччина може утриматися від подібних заходів.

 

"Не можна говорити про те, що раз санкції не діють, то і не потрібно ніякі вводити. Іноді слід вжити заходів, тим самим сказавши, що ми не хочемо жити у світі без правил", — пояснив міністр.

 

Раніше Маас говорив, що дискусію навколо отруєння Навального не слід звужувати до питання реалізації проекту "Північний потік-2". Він зазначав, що в роботі над ним беруть участь більше ніж сто компаній з 12 європейських країн і близько половини з цих компаній німецькі. Глава МЗС повідомив, що ті, хто вимагають перегляду позиції по «Північному потоку-2», повинні усвідомлювати наслідки такого кроку.

 

Зауважимо: 20 серпня Навального госпіталізували з отруєнням. Йому стало зле під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську. Лікарі Омської лікарні, де перебував  Навальний, не дозволяли вивозити його на лікування до Німеччини. Тим не менш, 22 серпня Навального доправили до Берліна.

 

2 вересня стало відомо, що спецлабораторія збройних сил Німеччини встановила: Навальний був отруєний речовиною групи «Новічок».