За його словами, намір Софії і Бухареста щодо вступу в Шенген «зазнає невдачі через вето, яке накладе ФРН».
«Наші громадяни підтримають розширення Шенгенської зони тільки в тому випадку, якщо (у Болгарії та Румунії) будуть виконані всі умови. На сьогодні цього не сталося», – зазначив він.
Ця заява прозвучала на тлі опублікованої в минулу суботу статистики, згідно з якою переважна більшість німців – 70% – виступає за введення обмежень на міграцію із країн ЄС. Якщо 2007 року на території ФРН проживали 64 тис. біженців і мігрантів з Болгарії та Румунії, перш за все циган, то на сьогодні їхня кількість досягла 180 тис. Німці побоюються, що з приєднанням цих держав до безвізової зони, число приїжджих зросте ще більше, що призведе до руйнування німецької соціальної системи.
Фрідріх нагадав, що право на пересування та проживання всередині європейських кордонів передбачає наявність постійного місця роботи або навчання.
«Однак той, хто приїжджає лише для отримання соціальних виплат, зловживає цими свободами і повинен триматися подалі від них», – наголосив він.
У свою чергу, прем'єр-міністр Румунії Віктор Понта у відповідь заявив, що приєднання до Шенгенського безвізового простору більше не є пріоритетом для Румунії.
«На порядку денному у Румунії є багато інших важливих європейських проектів, над реалізацією яких нам необхідно зосередитися, тому приєднання нашої країни до Шенгенського безвізового простору віднині перестає бути пріоритетом для Румунії», – сказав він.
Румунський прем’єр при цьому зазначив, що його заяву не слід розцінювати як остаточну відмову Румунії від ідеї вступу в Шенген.
Нагадаємо, що у березні минулого року прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заблокував заявку Румунії та Болгарії на приєднання до Шенгенської угоди.
Проти прийому Болгарії та Румунії до Шенгену заперечували також Німеччина, Франція і Фінляндія, але згодом вони зняли свої заперечення.
Європарламент раніше закликав Європейську раду (повноважний форум лідерів ЄС) схвалити приєднання Болгарії і Румунії до Шенгенського простору, оскільки ці країни в повній мірі виконують технічні вимоги до його учасників.