Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Амстердам не розглядає можливість приєднатися до можливих військових дій у Сирії у відповідь на хімічну атаку в місті Дума (Східна Гута). Про це в п'ятницю, 13 квітня, пише Reuters.
"Ми усвідомлюємо можливу реакцію на це, але на даний час це не стоїть на порядку денному, щоб Нідерланди брали участь", – наголосив Рютте.
Як повідомлялось, 12 квітня Італія та Німеччина відмовилися брати участь в бойових діях в Сирії у відповідь на хіматаку в місті Дума (Східна Гута). Водночас Британія заявила, що готується до завдання ударів по Сирії, зокрема, у повну боєготовність приведено її літаки на військовій базі на Кіпрі. Розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Британії Акротірі на півдні острова. Відомо, що на авіабазі перебувають вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами. Крім того, у Сирії були зафіксовані сім літаків Військово-морських сил США поблизу російської авіабази в Хмейміме та бази матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії в Тартусі.
Раніше, 11 квітня , президент США відреагував на погрози Росії збивати американські ракети та знищувати джерела вогню у випадку американської агресії проти Сирії. Зокрема, Трамп запевнив російську владу, що ракети США "обов'язково прийдуть". У свою чергу, посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що у РФ залишають за собою право збивати всі ракети і знищувати джерела вогню у випадку агресії США проти Сирії.
Нагадаємо, 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули.