Нідерланди відмовили в посадці літака глави МЗС Туреччини

11 Березня 2017, 14:56

Нідерланди скасували дозвіл міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу на посадку в Роттердамі після того, як йому заборонили виступати там на турецькому мітингу. Про це повідомляє Reuters.

Влада Роттердама заборонила Чавушоглу виступати на підтримку позиції президента Реджепа Ердогана на референдумі, який пройде в квітні.

Чавушоглу заявив, що він в будь-якому випадку полетить в Роттердам. Глава турецької дипломатії раніше заявив, що якщо влада Нідерландів анулює дозвіл на посадку, то Анкара введе дуже жорсткі економічні і політичні санкції проти країни, передає Анадолу.

Напередодні в п'ятницю мер Роттердама Ахмед Абуталеб оголосив заборону на публічний виступ Чавушоглу.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Анкара дасть відповідь Нідерландам через заборону Чавушоглу приземлитися.

"Після конституційного референдуму 16 квітня Туреччина прийме відповідні заходи. Анкара вміє бути терплячою", – наводить слова президента Анадолу.

"Подивимося, як після цього ваші (Нідерландів – Ред.) літаки будуть приземлятися в Туреччині. Звичайно, я маю на увазі дипломатичну сферу, а не поїздки пересічних громадян. Це окреме питання, що вимагає розгляду", – зазначив Ердоган.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині відбудеться референдум щодо конституційних змін, завдяки яким країна може перетворитися на президентську республіку. За це і агітують зараз члени турецького уряду в країнах, де проживає багато їх співвітчизників, які мають право голосу.

Також агітаційні зустрічі було скасовано в німецьких містах Гамбурзі, Гаггенау та Кельні. Турецька сторона висловила своє обурення.