Нідерланди мають намір переглянути пункти угоди про асоціацію України з ЄС – ЗМІ

7 Червня 2016, 20:15

Уряд Нідерландів має намір переглянути деякі пункти Угоди про асоціацію України з ЄС, зокрема виключити пункт про співробітництво в оборонній сфері, пише австрійське видання Die Presse.

Видання відзначає, що перегляд пунктів УА України з ЄС у Нідерландах обговорюється за лаштунками, однак так як ця країна головує в Європейському союзі, є можливість спробувати внести зміни до ратифікованої країнами ЄС Угоди. Повідомляється, що нідерландська сторона має намір ініціювати виключення пункту про співробітництво в оборонній сфері або його пом'якшити, мотивувавши свою позицію тим, що в завдання ЄС не входить гарантія безпеки в Європі та Україні.

Також Нідерланди проти надання Україні автоматичного доступу до фінансових джерел Євросоюзу. Наголошується, що для зміни УА України з ЄС Нідерландам необхідно домогтися згоди всіх країн ЄС, які ратифікували договір, проте Польща і країни Балтії виступають проти.

Die Presse зазначає, що дана ініціатива навряд чи буде реалізована до референдуму про вихід Великобританії з ЄС.

Нагадаємо, раніше нідерландський уряд підтримав безвізовий режим для України.

Як відомо, у квітні в Нідерландах відбувся референдум щодо асоціації між Україною та Європейським Союзом. Проти проголосувало 61%, за – 38,21%.