Нідерландські слідчі прокоментували звільнення Цемаха

5 Вересня 2019, 15:29

У міжнародній Спільній слідчій групі (JIT), яка займається розслідуванням катастрофи літака рейсу MH17, вважають, що поговорити зі звільненим з-під варти суду колишнім бойовиком угруповання «ДНР» Володимиром Цемахом буде складно. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

«Ми хотіли з ним поговорити, а тепер це буде складно. Хотілося б, що він залишався в Україні, щоб ми могли з ним поговорити», – сказала Радіо Свобода телефоном речниця міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) Брехтьє ван де Мосдейк.

 

Коментуючи рішення суду, вона додала: «Це рішення України, рішення українського суду, тому я не можу його коментувати».

 

«Це не означає, що розслідування справи MH17 буде зупинене, воно триватиме. Але нам шкода, якщо ми не зможемо з ним поговорити», – наголосила речниця.

 

Брехтьє ван де Мосдейк відмовилася відповісти на питання про те, чи намагалися слідчі JIT допитати Цемаха після того, як його на окупованій частині Донбасу затримали українські спецслужби.

 

Як повідомлялося, 5 вересня прокурор у справі колишнього бойовика так званої "ДНР" Володимира Цемаха Олег Пересада заявив, що звільнення підозрюваного під особисте зобов'язання може становити загрозу життю Цемаха.

 

Як повідомлялося, Київський апеляційний суд у четвер, 5 вересня, задовольнив апеляційну скаргу захисту колишнього бойовика так званої "ДНР" Володимира Цемаха на продовження строку тримання його під вартою і визначив йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. 

 

Нагадаємо, 3 вересня стало відомо, що суд продовжив арешт Цемаху до 20 жовтня.

 

Водночас засновник розслідувальної мережі Bellingcat Еліот Гіґґінс припустив, що Київ може видати Цемаха Росії в обмін на політв’язнів.

 

Володимир Цемах – зенітник так званої ДНР, якого затримала Служба безпеки України в місті Сніжне Донецької області у липні 2019 року. Він причетний до перевезення комплексу "Бук", з якого збили Boeing.

 

29 червня 2019-го Шевченківський райсуд ухвалив узяти бойовика під арешт на два місяці.

 

Крім того, журналісти знайшли архівне відео, на якому Цемах, ймовірно, зізнається в причетності до збиття Boeing.

 

На початку серпня російські ЗМІ повідомляли, що Цемаха внесли у списки на обмін полоненими.

 

Нідерланди просять Україну не видавати його Росії.