“Ні капітуляції”. Три парламентські фракції зробили спільну заяву щодо “нормандського саміту”

3 Грудня 2019, 17:58

Фракції "Європейська солідарність", "Голос" і ВО "Батьківщина" у вівторок, 3 грудня, зробили спільну заяву щодо недопущення порушення національних інтересів України напередодні зустрічі в "нормандському форматі". Про це народні депутати оголосили під час виступу з трибуни парламенту, повідомляє Укрінформ.

 

"Шановні українці! Виклики, які стоять перед Україною напередодні "нормандської" зустрічі, можуть поставити під ризик саму українську державність. Тому ми проголошуємо: ні капітуляції! І задля недопущення реалізації сценарію Путіна в Україні політичні партії "Європейська солідарність", "Голос" і Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" ухвалили спільну заяву – заяву щодо недопущення порушення національних інтересів України", – оголосив член фракції "Європейська солідарність" Андрій Парубій.

 

 

 

Парубій зачитав текст заяви, під якою підписалися лідери трьох партій: Петро Порошенко, Святослав Вакарчук і Юлія Тимошенко.

 

"Усвідомлюючи ризики для безпеки і національних інтересів України, реалізації європейського і євроатлантичного вибору українського народу, які виходять з триваючої агресії Російської Федерації, заявляємо про необхідність дотримання під час переговорів у нормандському форматі принципових позицій, червоних ліній, порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні", – йдеться у заяві, яку зачитав Парубій.

Голова фракції "Голос" Сергій Рахманін оголосив ці червоні лінії щодо зустрічі в нормандському форматі.

 

"Отже, жодних компромісів щодо унітарної держави і ніякої федералізації, жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу, жодних політичних дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації — виведення російських військ, роззброєння незаконно озброєних формувань, встановлення контролю над державним кордоном. Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму Україні, жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії", – сказав Рахманін.

 

Член фракції "Батьківщина" Іван Крулько заявив, що три політичні сили вимагають "забезпечення принципу "спершу – безпека", включаючи всеохоплююче припинення вогню, виведення російських військ і зброї з території України, повернення контролю України над українсько-російським кордоном".

 

"У зв'язку з цим координуємо свої дії для забезпечення непорушності цих червоних ліній і дотримання національних інтересів нашої держави, і закликаємо усі державницькі партії і громадські організації долучитися до спільної боротьби для захисту України", – сказав Крулько.

 

Під час виступу представників "Євросолідарності", "Голосу" і "Батьківщини" біля трибуни зібралися всі члени цих фракцій.

 

Нагадаємо, "нормандський формат" – це зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії щодо вирішення збройного конфлікту на Сході України. Саміт відбудеться 9 грудня в Парижі.

 

Володимир Зеленський заявив, що на "нормандській зустрічі" порушить питання про конкретні терміни деокупації Донбасу, повернення заручників, вирішення безпекової ситуації та місцеві вибори.