Незважаючи на політичну нестабільність та пандемію, українська ІТ-індустрія у 2019 році показала зростання на 30%, а у 2020-му додала ще 20%

Наука
23 Серпня 2021, 12:04

У матеріалі наголошується, що понад 200 тис. технічних фахівців та понад 1,6 тис. ІТ‑компаній, високі темпи зростання та перехід від моделі аутсорсингу до сервісного консалтингу та продуктових компаній – це лише деякі показники українського сектору. Послугами українських розробників користувалися понад 100 компаній зі списку Fortune-500. Дедалі активніше в Україні відкривають R&D-підрозділи (що займаються дослідженнями та розробкою). Серед них понад сотня належать або працюють із найбільшими технологічними компаніями світу, такими як Google, Samsung, Siemens та Huawei.

 

Гнучкий ринок праці та висока конкуренція за кадри, а також попит, що корегує зарплати, дозволяє іноземним замовникам швидко знаходити фахівців, зазначає Надія Баловсяк. Додатковою метрикою успішності українського аутсорсингу може бути кількість співробітників найбільших компаній та їхній географічний розподіл. "Ще в лютому 2021 року компанія EPAM першою серед лідерів українського ІТ-ринку переступила позначку в 10 тис. співробітників. Хоча ця фірма була створена у США та Білорусі, велика кількість співробітників EPAM з України дозволила їй посісти впевнене місце серед лідерів вітчизняного технологічного ринку", – йдеться в матеріалі.

 

Читайте також: За обрієм. Що буде з наукою в Україні через десять років

 

Євгенія Поремчук, співзасновниця та проєктна директорка компанії BWN GROUP, так оцінює перспективи української галузі: "Незважаючи на політичну нестабільність та пандемію, українська ІТ-індустрія у 2019 році показала зростання на 30%, а у 2020-му додала ще 20%. У 2021 році очікуємо ще +30%. Саме так розвивається галузь, куди практично не втручались фіскальні та перевіряльні органи, що може працювати з ФОПами та легко оперувати зовнішніми інвестиціями без зарегульованості від НБУ. Якщо держава продовжить політику невтручання в ІТ-бізнес та розвиватиме внутрішню економіку – це стимулюватиме компанії до зростання і частково розверне вектор роботи на внутрішній ринок. Враховуючи якість кадрів та достатньо лояльні податкові умови, український ІТ-бізнес отримав конкурентні переваги та зберіг потенціал розвитку, незважаючи на кризові явища. Хочу нагадати, що український ІТ – це не лише аутсорс. Ми маємо неймовірний науковий потенціал, що неодноразово підтверджували гучні старт­апи українського походження, на кшталт Grammarly та PetCube. Створюються нові продукти, що залучають інвестиції з-за кордону. Приємно дивує бум жіночого підприємництва в Україні. За останні роки частка дівчат в ІТ-індустрії збільшується. В середньому кількість спеціалісток зростає на 15% щорічно".