“Зелений” пропуск може отримати лише та вакцина, що отримала дозвіл на широкий продаж, який надає Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА). В Комісії Африканського Союзу та Африканському центрі з контролю та профілактики захворювань зазначають, що ідея паспортів у тому, аби їх видавали людям зі щепленням незалежно від того, яку вакцину вони отримали. До того ж, залишаються питання, чому на вакцину від AstraZeneca, вироблену в Європі дозвіл поширюється, а на виготовлену за схожою технологією Інститутом сироватки крові Індії Covishield – ні.
Якщо ці обмеження діятимуть і надалі, особи, повністю вакциновані Covishield, незважаючи на докази імунізації, не зможуть вільно пересуватись та матимуть особливі вимоги до тестування, що принесе фінансові й організаційні незручності. В Україні цією вакциною щеплено 487 187 тис. людей і вони також не можуть подорожувати країнами ЄС.
З огляду на те, що ціллю виробництва Інституту сироватки крові Індії є обслуговування власне Індії та країн з низьким рівнем доходу, нерівність у доступі до «зелених паспортів», створена цим підходом, триватиме ще довго.
Раніше Індія погрожувала не визнавати європейські сертифікати на подорожі, якщо ЄС не визнають Covishield та не дадуть право на отримання цифрового зеленого сертифіката ЄС. На сьогодні сертифікат призначений лише для громадян Європейського Союзу, щеплених вакцинами компаній BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson.
EMA пояснили ситуацію тим, що навіть використовуючи технологію виробництва, аналогічну Vaxzevria (вакцина Astra Zeneca, дозволена в ЄС), вакцини є біологічними продуктами і навіть крихітні відмінності в умовах виробництва можуть призвести до різниці в кінцевому продукті. Тому, відповідно до законодавства ЄС, виробничі майданчики та процес мають контролюватись та затверджуватись на місці.
Наразі Covishield входить до списку ВООЗ для екстреного використання, також Covishield тепер має право на поїздку до таких країни як Австрія, Німеччина, Словенія, Греція, Ірландія та Іспанія.
Натомість головний виконавчий директор Інституту сироватки крові в Індії Адар Пунавалла заявив, що Covishield отримає схвалення EMA через місяць.Він зазначив, що не бачить причин, чому цього не мало б відбутись, враховуючи технологію вироблення вакцини, яку вже одобрили в ЄС, але стосовно вакцини іншої компанії.