Незаплановані витрати Януковича покриють, заощадивши на Шевченківських преміях та аспірантах

10 Жовтня 2013, 11:06

«З них 668,3 тис. грн. – це комунальні видатки і платежі за електроенергію у зв’язку з вводом додаткових окремих об’єктів на резиденції президента у Синьогорах», – повідомляє ОПОРА.

Необхідність перерозподілу ще 78,7 тис. грн. посадовець пояснив тим, що перебуваючи у Криму, президент не вписався в кошторис.

Народні депутати погодилися перекрити дані кошти за рахунок премії ім. Т. Шевченка та стипендій аспірантам Інституту стратегічних досліджень.

«Винаходимо кошти, знімаючи 520 тисяч по премії Шевченка, у зв’язку з тим, що нами передбачено 5 премій, фактично було 3 премії, тому ми зекономили 520 тисяч. Ще 227 тисяч на стипендіях аспірантам інституту стратегічних досліджень у зв’язку з тим, що середньорічний розмір стипендії зменшився і кількість аспірантів зменшилась», – пояснив Дмитрук.

Водночас ОПОРА повідомляє, що на це засідання бюджетного комітету не хотіли пропустили їх представника, який є акредитованим парламентським журналістом.

«Свою позицію держслужбовці аргументували тим, що кореспондентів не запрошували, що присутність преси потрібно погоджувати з головою комітету, а в залі немає вільних місць. На сам кінець посадовці згадали, що на попередньому засіданні представник ОПОРИ без дозволу голови комітету вів аудіо запис», – повідомляє ОПОРА.

Зголом голова бюджетного комітету, член Партії регіонів Євгеній Гєллєр повідомив представників ЗМІ, що вони можуть бути присутніми лише, «якщо слухатимуться народних депутатів, які не хочуть щоб їх знімали зблизька».