НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

ГПУ за чотири місяці витратила на покращення прокурорських мундирів щонайменше 7 млн грн

У травні Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку форменого одягу працівників органів прокуратури. Після цього, за даними "Вісника державних закупівель" Генпрокуратура провела тендери на придбання одягу та тканини щонайменше на 7,14 млн грн.

У червні Генпрокуратура уклала угоду з ТОВ «Текстиль-Контакт» на придбання тканини на 2,6 млн грн. Костюмну напівбавовняну тканину темно-синього кольору придбали по 143 грн за погонний метр, підкладкову – по 35 грн/п.м., приборне сукно – по 108 грн/п.м. Костюмної тканини придбано 14 тис. 300 погонних метрів, чого достатньо для виготовлення близько 4 тис. костюмів чи пальто.

При цьому не обійшлось без покращення: у шкіряних черевиках замінили штучне хутро на натуральне, а жінкам постановили носити фетрові капелюшки замість беретів.

У липні Генеральна прокуратура уклала угоди на придбання елементів вбрання на 1,33 млн грн. Зокрема придбали 1 тис. 650 шапок-вушанок темно-синього кольору з натуральної овчини по 299 грн. Для 3 тис. прокурорів придбали кашне по 71 грн. Для 7,5 тис юристів та радників юстиції купили краваток по 42 грн та знімних погонів по 31 грн за пару.

Згодом відомство закупило у ПрАТ «Астра Люкс» зимового  одягу на 2,71 млн грн. Придбали понад 10 тис. форменних сорочок по 155-172 грн, а також плащі та зимові куртки. Основну масу становлять звичайні плащі та куртки, їх придбано 1 тис. штук. Разом з тим, Генпрокуратура замовила по 10 зимових курток і плащів, які мають виготовлятись за індивідуальними обмірами. Їх вартість утричі вища від цін для звичайних прокурорських.

Індивідуальні плащі по 1 736 грн відрізняються від звичайних по 566 грн тканиною для підкладки – віскоза замість поліестеру та гаптуванням золотистого кольору у кутах коміру. Гаптування потрібно виконати 5% канітеллю – спеціальною ниткою, яка на 5% складається з натурального золота.

Звичайні куртки по 441 грн повинні мати знімний комір та знімний утеплювач зі штучного хутра невказаного складу.

Індивідуальні куртки по 1 381 грн повинні мати знімні комірі із натурального каракулю сірого кольору, а знімний утеплювач має бути виготовлений з МС-мутону.

А у вересні відомство уклало угоду з ПП «Технопарк-Експо» на придбання фурнітури до форменого одягу на суму 499 тис грн. Ґудзики різних розмірів придбали по 2,35-2,60 грн за штуку, зірки – по 1,95-2,35 грн, орнаменти – по 11,20-15,08 грн, емблеми – по 4,65 грн.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Генеральна прокуратура придбала погонів, кашне та краваток на 780 тис грн. Найбільше коштували знімні погони «державний радник юстиції України», яких замовлено одну пару за 570 грн. Радникам юстиції першого класу погонів не замовляли. Чотири пари погонів для держрадників юстиції 2 класу замовлено по 540 грн. Найдешевші погони «юрист» та «радник юстиції» коштували 31,2 грн за пару.

Генеральна прокуратура також витрачає мільйони бюджетних коштів на утримання своїх офісів, автомобілів й оптимізацію веб-порталу.