НОВИНИ

Яценюку для повноти свідчень у ГПУ не вистачає Клюєва і Захарченка

Голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк прибув до слідчого відділку прокуратури міста Києва для допиту в якості свідка в кримінальному провадженні щодо побиття народних депутатів працівниками "Беркуту" 19 серпня біля будівлі Київради. Про це повідомляє прес-служба «Батьківщини».

В інтерв’ю журналістам біля будівлі прокуратури Яценюк нагадав, що це вже друга кримінальна справа, за якою його викликали до прокуратури. Першою є не закрита до сьогоднішнього дня справа про незаконне стеження за ним у Чернівцях.

«Це справа, коли ми побачили машини спецслужб, які слідкували за мною… коли були виявлені спецзасоби, технічні засоби стеження», - сказав Яценюк.

«Зараз друга кримінальна справа, по якій, в принципі, сюди мали бути запрошені міністр внутрішніх справ, секретар РНБО та інші причетні до того, що відбулося 19 серпня біля приміщення КМДА, коли працівники правоохоронних органів били народних депутатів», -  додав він.

«Думаю, за будь-яких обставин, навіть якщо сьогоднішній генпрокурор не розслідує цю справу чесно і по закону, то новий генеральний прокурор обов’язково знайде винуватців як у першій, так і в другій кримінальній справі», - додав Яценюк.

Як повідомлялось, 19 серпня провладна більшість Київради без опозиції провела засідання і за 16 хвилин ухвалила всі потрібні для себе рішення. Зокрема перерозподілила більше 300 млн грн з бюджету столиці та збільшила штат чиновників КМДА на 37 осіб.

Народні депутати від опозиції проривались у Київраду через вікно, але в сесійну залу так і не змогли потрапити. До зали засідань їх не пропустили бійці «Беркуту».

Під час спроби народних депутатів потрапити до будівлі Київради через вікно, один з беркутівців вдарив в обличчя нардепа від Свободи Едуарда Леонова (відео).  Крім того, в результаті сутичок був госпіталізований народний депутат від "Батьківщини" Степан Кубів.

Прокуратура Шевченківського району Києва розпочала два кримінальні провадження  щодо перевищення міліціонерами своїх службових повноважень та щодо нанесення тілесних ушкоджень правоохоронцю.

Міліція розпочала  провадження за фактом пошкодження майна у приміщенні КМДА.