НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Москаль: власну недбалість у справі Мельника Захарченко переклав на двох "цапів-відбувайлів"

З двох правоохоронців, яких підозрюють у службовій недбалості, внаслідок якої екс-ректор Національного університету податкової служби Петро Мельник зміг втекти з-під домашнього арешту, роблять цапів-відбувайлів. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль.

Посилаючись на зведену інформацію від МВС станом на 31 серпня, що надійшла до Верховної Ради, депутат нагадує, що 29 серпня прокуратура вручила повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (службова недбалість), у зв’язку з втечею Мельника, двом особам.

«Заступнику начальника Ірпінського міськвідділу внутрішніх справ – начальнику міліції громадської безпеки Ірпінського міськвідділу, підполковнику міліції Бедрію та помічнику начальника - оперативному черговому чергової частини штабу Києво-Святошинського райвідділу внутрішніх справ, капітану міліції Вдовиченку», – повідомив Москаль.

«За моєю інформацією, в Ірпінській міліції не було жодних приладів для фіксації перебування Мельника в браслеті. Вони просто не отримували такої техніки. Крім цього, виникає питання, а чому це було покладено на Києво-Святошинський райвідділ?! Де Ірпінь, а де Києво-Святошинський район. Та ще й на черговий відділ, де у вечірній час, коли саме втік Мельник, починається наплив дзвінків, звернень про правопорушення, приводять порушників. Навіть якщо й спрацював якийсь датчик, то черговий просто міг його й не почути в такій метушні», – зазначив Москаль.

Депутат також зауважує, що згідно з наказом МВС про порядок використання електронних засобів контролю, міністр внутрішніх справ повинен був призначити уповноважений підрозділ МВС, який «здійснює забезпечення електронного контролю за місцем находження підозрюваного».

«Це вина самого міністра, який мав визначити такий спецорган. Наприклад, це могла бути навіть державна служба охорони. Так, вони працюють на платній основі щодо таких послуг, але ж МВС могло укласти з ними договір», – вважає депутат.

«А з цих правоохоронців роблять цапів-відбувайлів», – додав він.

Нагадаємо, затриманий 27 липня у власному кабінеті при отриманні хабара Мельник у ніч на 9 серпня втік з-під домашнього арешту.

Наприкінці серпня прокуратура Київської області повідомила, що встановила осіб працівників міліції, з вини яких зміг втекти Мельник. Підозрюваним міліціонерам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.