НОВИНИ

Пинзеник: щоб виплатити українцю гривню, влада забере у нього 1,2 гривні

На погашення відсотків за боргами Україна віддає 10,4 % доходів загального фонду бюджету. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів доктор економічних наук, народний депутат від УДАРу, Віктор Пинзеник.

За його словами, для погашення бюджетного дефіциту уряд обрав найгірший варіант поведінки - залізти в борг.

"А далі що? А чи замислюється уряд над тим, що при таких масштабах дефіциту і боргу завтра хтось може не позичити. Тим більше, ми вже постійно чуємо, що Мінфіну не вдається позичити грошей: провалюються аукціони з розміщення ОВДП", - зазначив депутат.

"Ми ліземо у борг. Що це означає? Що для того, щоб дати людині гривню, у нього "крадуть" 1 грн 20 коп. Українці цього не бачать, оскільки "красти будуть"завтра. При цьому обсяг "крадіжки" наростає. Тому що борг заміщається новим боргом" , - підкреслив Пинзеник.

"На сьогоднішній день більше 10,4 % (кожна десята гривня) всіх доходів загального фонду йде на вітер - сплату відсотків. 2008 року оплата відсотків обходилася в 2%. Оскільки борг зростає цифрами, які й не снилися. Якщо на початок 2008 року було 88,7 млрд боргу, то сьогодні вже понад 553 млрд", - заявив Пинзеник.

За його словами, нинішня динаміка, обсяги і вартість обслуговування боргу б'ють по країні дуже боляче, роблячи ситуацію дуже невпевненою для інвестора.

"У всіх цих явищ одна ключова причина – дефіцит. Його існування не просто створює проблеми з фінансуванням державних витрат, воно не дає можливості нормально планувати інвестиції, поточну діяльність окремих компаній і домогосподарств. Бюджетний дефіцит не дає спокою. Нормальною щоденної роботи економіки", - додав Пинзеник.

Як повідомлялось, раніше Пинзеник заявляв, що бюджетна дірка поточного року має усі шанси вдвічі перекрити закладену законом у бюджет, а державний борг може збільшитися ще на 100 мільярдів гривень.

Читайте також: Привид дефолту. Куди падає українська економіка