НОВИНИ

Опозиція наполягатиме на позбавленні права президента і Ради призначати суддів

Опозиція запропононує парламенту ухвалити новий закон щодо призначення суддів, якій сприятиме незалежності судової гілки влади від законодавчої і виконавчої. Про це в ефірі телеканалу ТВі заявив народний депутат від фракції УДАР Павло Різаненко.

Він нагадав, що зараз, згідно з Конституцією, суддів на перший термін - на 5 років - призначає президент, а пожиттєво - Верховна Рада.

"Опозиція з пропонує ухвалити закон згідно з яким суддів не будуть обирати ні парламент, ні президент. Ні законодавча влада, ні виконавча не будуть мати до цього жодного стосунку. Тоді буде незалежність суддівської гілки влади", - додав Різаненко.

Він пояснив, що опозиційний законопроект передбачає обрання на з'їзді суддів членів Вищої Ради юстиції, які свою чергу будуть призначати нових суддів.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада передала Конституційному Суду для перевірки конституційності законопроекту № 2522 - а, яким пропонується скасувати 5- річний термін першого призначення суддів судів загальної юрисдикції і дозволити їх призначати безстроково.

Ініціатором закону виступив президент Віктор Янукович.