НОВИНИ

Клімкін заявив про необхідність введення масштабних санкцій проти РФ

Він також додав, що роздача паспортів РФ в зоні ООС є зрадою.

Щоб припинити видачу російських паспортів на Донбасі необхідно ввести масштабні санкції проти Росії у вигляді системної відповіді. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на брифінгу.

 

Клімкін заявив, що роздача паспортів РФ в зоні ООС є зрадою.

 

"На цей раз якимись формальними санкціями, персональними вже нічого не повинно закінчитися. Це точно буде те, що у нас називається "зрада". Якщо ми 10, 20, 50 осіб поставимо під санкції - це не відповідь. Я сьогодні сказав, що це мега-проблема для нас, для нашої національної безпеки. Причому не тільки окупованої території", - сказав Павло Клімкін.

 

Це Клімкін почав обговорювати з міністрами закордонних справ країн ЄС. За його інформацією, деякі цю думка не підтримують, проте більшість все ж "починають замислюватися".

 

"Насправді буде декілька сюрпризів, я не буду їх оголошувати. Є ідеї, пов'язані із застосування практичних, технічних речей біометрики. Є ідеї, пов’язані з наступним переписом. Тобто дуже-дуже багато речей. Ми їх зараз консолідуємо. Є ідеї, які ви взагалі не почуєте, - вони будуть робитися на рівні спецслужб, а є ідеї, які ви найближчим часом почуєте", - сказав Клімкін.

 

Він додав, що Україна наразі намагається так вибудувати системну відповідь на "паспортні" дії Росії, щоб це було найбільш ефективно по часу.

 

Клімкін також повідомив, що розмовляв з міністрами країн ЄС про необхідність системної консолідованої відповіді, оскільки такі дії РФ є загрозою не тільки для країн-сусідів Росії, а для всього Європейського Союзу.

 

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України готує персональні санкції за видачу російських паспортів на Донбасі. 

 

Нагадаємо,24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Президент Петро Порошенко закликав міжнародних партнерів жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій у зв'язку з указом президента РФ Владіміра Путіна. Крім того глава держави доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

 

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що указом про спрощену процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік" призеднт Росії Владімір Путін впроваджує в Україні методи, застосовані в грузинських Абхазії і Південній Осетії.

 

Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав указ президента Росії Владіміра Путіна продовженням агресії і втручанням у внутрішні справи України.

 

Своєю чергою, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що указ президента РФ Владіміра Путіна є свідомою ескалацією агресії проти України та тиском на керівництво держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.