Невідомі кинули гранату у будинок глави Нацбанку Молдови

1 Лютого 2016, 14:59

У будинку президента Нацбанку Молдови Доріна Дрегуцану невідомі особи підірвали гранату. Інцидент стався о 2:50 в ніч на 1 лютого. Граната вибухнула на балконі будинку. 

«Так, вибух дійсно був. Ніхто не постраждав, ні президент Нацбанку Молдови, ні члени його сім'ї. Поліція веде розслідування», – повідомили представники прес-служби молдавського Нацбанку.

У повідомленні Генпрокуратури йдеться, що в момент вибуху всі члени сім'ї Дрегуцану перебували вдома, але постраждалих немає. Внаслідок вибуху були пошкоджені елементи будівлі.

Як повідомив виконуючий обов'язки глави Генінспектората поліції Георге Кавкалюк, обставини інциденту розслідує спеціально створена робоча група. До її складу входять прокурори кримінального розшуку, а також офіцери поліції і Служби інформації та безпеки.

Генпрокуратура відкрила кримінальну справу за статтею 278 Кримінального кодексу «терористичний акт», яка передбачає позбавлення волі на строк від восьми до 15 років.

У свою чергу, блогер В'ячеслав Балакчі, який цитує неназвані джерела у Міністерстві внутрішніх справ, написав у Facebook, що за однією з версій поліції, інцидент може бути пов'язаний з перевірками, які почав проводити Нацбанк в декількох комерційних банках Молдови.

Нагадаємо, президент Нацбанку Молдови Дорін Дрегуцану подав у відставку 21 вересня 2015. Однак у відведений законом тримісячний термін (до 21 грудня) парламент його відставки не прийняв. До призначення нового президента НБМ Дорін Дрегуцану продовжує виконувати свої обов'язки.

Нагадаємо, парламент Молдови обрав новий уряд 20 січня, що супроводжувалось протестами й спробою штурму парламентської будівлі. Протестувальники вимагали дострокових виборів парламенту. Подібні вимоги визнали неправомірними та юридично необґрунтованими і парламентарі, і глава уряду.