Скорочення золотовалютних резервів НБУ на 2,3% у липні 2013 року є найнижчим показником за останні 6 років. Такий обсяг резервів разом із втратою додаткових зовнішніх джерел фінансування, на думку експертів Neue Zürcher Zeitung , може забезпечити потреби країни в імпорті на період не більше трьох місяців.
«Домовленості із МВФ були відтерміновані ще в 2011. За останній рік не було розроблено жодного плану проведення реформ та наступних дій. Відповідно, наразі Київ позбавлений додаткових джерел фінансування. До кінця року за оцінками різних експертів, Україна має покрити зобов’язання на суму близько 4,5 млрд дол. Частину з яких має віддати МВФ, якому наразі заборгувала близько 8 млрд дол. Необхідні структурні реформи, зокрема: лібералізація ціни на газ для іноземних підприємств та відпущення курсу гривні у вільне плавання», – пише видання.
«Утримання фіксованого курсу гривні недешево обходиться НБУ», – відзначає Neue Zürcher Zeitung, -. Частково така позиція є політично мотивованою. Особливо перед президентськими виборами 2015 року. Водночас, така ситуація відноситься до економічних факторів ризику, сприяючи стійкій доларизації економіки».
«Відкритим залишається питання, як довго ще зможе Київ вести ту ж саму монетарну політику. Досвід останніх кризових років показав, що Україна є чи не найшвидшою у зверненні за позиками у моменти, коли міжнародні грошові потоки зменшуються», – підсумовує швейцарське видання.