Військовий радник президента США генерал Марк Міллі офіційно підтвердив випробування гіперзвукової зброї Китаєм, повідомляє міжнародна агенція Reuters. За словами військових експертів, це демонструє прагнення Пекіна до орбітальної системи, призначеної для ухилення від американської протиракетної оборони.
Пентагон намагався уникнути прямого підтвердження китайських випробувань цього літа, пише Reuters з посиланням на Financial Times, хоча президент США Джо Байден та інші чиновники висловлювали загальну стурбованість розробкою китайської гіперзвукової зброї.
Експерти з ядерної зброї стверджують, що китайське випробування було призначене для того, щоб ухилитися від оборони США двома способами. По-перше, гіперзвукові пристрої рухаються зі швидкістю, що в п’ять разів перевищує швидкість звуку, або приблизно 6200 км/год, що ускладнює їх виявлення та перехоплення.
Читайте також: Китай-США: висвячення на наддержаву
По-друге, джерела повідомляють Reuters, що Сполучені Штати вважають ніби випробування Китаю включали зброю, яка вперше облетіла Землю. Військові експерти кажуть, що це концепція часів холодної війни, відома як “дробове орбітальне бомбардування”.
Часткове орбітальне бомбардування також стане для Китаю способом уникнути протиракетної оборони США на Алясці, яка призначена для боротьби з обмеженою кількістю зброї Північної Кореї.
Міністерство закордонних справ Китаю спростувало випробування зброї. Там заявили, що провели планові випробування в липні, але додали: "Це була не ракета, це був космічний апарат".
Оборона США не здатна протистояти широкомасштабній атаці з боку Китаю чи Росії, яка може перевантажити систему. Але відкрита гонитва США за все більш і більш розвиненою системою протиракетної оборони змусила Москву і Пекін дослідити американські перемоги, включаючи гіперзвук і дробове орбітальне бомбардування, пише Reuters.