На індонезійському острові Балі за участі міжнародної спільноти ухвалили так звану дорожню карту – план перемовин з підписання нового договору щодо зменшення шкідливих викидів у атмосферу. Він має замінити Кіотський протокол, термін дії якого закінчується у 2012 році.
«Дорожню карту» уже назвали «проривом» – її ухвалили після гострих дискусій лише в останній день кліматичної конференції ООН. Вирішальним чинником стала згода США не саботувати зусилля решти держав щодо вирішення проблеми глобального потепління. Кінцева редакція договору буде затверджена на саміті в Копенгагені наприкінці 2009 року.
Водночас екологи наголошують на недосконалості нового замінника Кіотського протоколу. Попри важливі тези, «дорожня карта Балі» не має конкретних цифр. Вимоги ЄС включити в угоду пункт про обов’язкове зменшення об’єму парникових газів до 2002 року на 25–40%, порівняно з 1990 роком, наштовхнулися на різкий спротив США і Канади, які відстоювали право кожної країни встановлювати ці норми самостійно. Зрештою, ЄС довелося піти на компроміс, що й «підкупило» делегацію США. Нагадаємо, свого часу у зв’язку з конкретними обмеженнями на викиди вуглекислого газу США як один із гігантів світової промисловості відмовилися підписати Кіотський протокол.