«Два чи три депутати не переобрані народними депутатами, ці квартири підуть на жереб. Хто витягне, той витягне», – розповів голова регламентного комітету Володимир Макеєнко.
Вулиця Срібнокільська, 24, або так званий депутатський будинок. Саме тут, у висотці на лівому березі столиці, отримали житло депутати з попередніх скликань. Частина квартир і досі вважаються службовими. Це означає, що депутати, яких на цей раз не переобрали, повинні їх звільнити.
Квартиру в приватну власність, як і грошову компенсацію за неї, депутати за новими порядками отримати вже не можуть, але хочуть, визнає Макеєнко. «Я все-таки вам скажу одне прізвище, але неофіційно. Камчатний – заступник голови регламентного комітету. Він ходить ось, тиць-миць. Я не підписав», – розповідає нардеп.
Депутату від фракції «Реформи заради майбутнього» Валерію Камчатному залишилося бути депутатом недовго, його не переобрали.
Про власну квартиру на Срібнокільській він розповідав у 2008-му. «Там отримали представники різних фракцій. Якщо вона, до речі, буде мені не потрібна, я її поверну, і все. Ми готові внести ініціативу, щоб розподілити ці квартири для соціально незахищених людей», – запевняв тоді бютівець.
Чотири роки потому потреби у депутата змінилися. «Чому це я повинен збирати речі?! Це моя приватна квартира. Хто сказав? Макеєнко? Він не в курсі! Ви цю інформацію озвучте, я на нього в суд подам!», – пообіцяв по телефону депутат.
На те, щоб з'ясувати, чи змінювати статус власного житла, у Камчатного залишилося два тижні. Нові господарі повинні заселитися в депутатські приміщення в середині грудня.
Нагадаємо, напередодні під час засідання підготовчої групи з організації роботи ВР VII скликання було ухвалено рішення розмістити 216 народних депутатів, обраних до нової Верховної Ради у трьох столичних готелях.
Читайте також: За що можна "подякувати" Верховній Раді VI скликання