«Сенаторка та самозванець» – так називається стаття науковців Філіппа де Лара та Галини Аккерман, опублікована на сайті Desk Russie, що спеціалізується на розвінчуванні міфів та маніпуляцій російської пропаганди. У публікації йдеться про нещодавній виступ голови фракції ОПЗЖ у Верховній Раді Вадима Рабіновича перед майже порожньою залою в Сенаті Франції. «Сенаторка Наталі Гулє оголосила, що давно знає Вадима Рабіновича, – зазначає стаття. – Наприкінці травня вона відвідала Україну, коштом того, хто її запрошував: проросійського олігарха Віктора Медведчука, який є давнім другом Путіна… Метою візиту було спілкування з Вадимом Рабіновичем – правою рукою Медведчука, якого українські спецслужби звинувачують у «державній зраді», за передачу росіянам конфіденційної інформації та спробу розкрадання ресурсів в окупованому Криму. Гулє випещує взаємини з Рабіновичем з 2015 року: на її запрошення він кілька разів виступав у Люксембурзькому палаці, де, за словами сенаторки, він є «бажаним гостем».
Читайте також: Західна ілюзія кінця історії
Публікація доводить, що Вадим Рабінович не є ані «лідером єврейської громади в Україні», як заявлено на афіші заходу, ані «керівником єврейської громади впродовж 25 років», як він сам заявив 21 червня. «В Україні не існує єдиної єврейської громади, яка б висловлювалася в один голос та мала виборні репрезентативні органи,» – пояснюють Філіпп де Лара та Галина Аккерман. Автори наголошують, що «винятково чутливість» пана Рабіновича до проблем антисемітизму «дивним чином зупиняється на кордоні з Росією», де антисемітський дискурс притаманний не лише маргінальним групам радикальних націоналістів, але й «присутній у виступах народних депутатів та високопосадовців.»
Автори радять Наталі Гулє уважніше придивитися до політичної діяльності свого давнього знайомого: «Щоб схарактеризувати його політичну лінію, а саме – цілковиту відданість московській ідеології та політиці, згадаємо лише два факти. Стаття у Вікіпедії, присвячена партії "Опозиційна платформа за життя", згадує тільки двох міжнародних партнерів: російську провладну партію "Єдина Росія" та французьке Національне Об'єднання (sic!).
Читайте також: Рабинович у Парижі. Вистава без глядачів
У грудні 2016 року Вадим Рабінович разом з іншим лідером партії "За життя" Євгеном Мураєвим навіть організував офіційну зустріч з Марін Ле Пен, тодішньою кандидаткою у президенти, щоб обговорити з нею мир на Сході України та боротьбу з корупцією в нашій державі. Фото цієї зустрічі донині прикрашає сторінку Рабіновича у фейсбуці». «Вибір сумнівних співрозмовників не сприяє розвитку взаємин України та Франції», – роблять висновок Філіп де Лара та Галина Аккерман.