Неефективна стратегія фінансової допомоги ЄС загрожує всьому проекту євроінтеграції

23 Червня 2011, 18:14

Лідери країн Старого світу не перший тиждень сваряться через Грецію. Її нестабільній системі держфінансів, вочевидь, слід активніше сприяти. Але друга спроба порятунку, яка передбачає фінансування на додаток до першого пакета допомоги, виділеного у травні 2010 року, не має шансів на успіх, якщо греки не проведуть іще болючіших реформ. А оскільки така перспектива досить сумнівна, це дестабілізує фінансові ринки, зумовлюючи падіння на фондових біржах усього світу.

Вигадавши колись давно слово «драма», 15 червня грецька нація особливо старанно ілюструвала його.

Страйкувала ціла країна, а в Афінах десятки тисяч вийшли на мітинги. Обурення протестувальників здобуло значну підтримку. За даними нещодавнього опитування, опублікованими в газеті «Катімеріні», 87% громадян визнали, що країна рухається в неправильному напрямку.

Те саме можна сказати про європейський підхід до кризи державного боргу, яка нещадно поширилася південною і західною периферією зони євро. Остання загалом почувається непогано – темпи зростання за перші три місяці цього року перевищують американські й британські. Загальноєвропейський бюджетний дефіцит теж бачиться незле на тлі великих розвинених країн. Але боргова криза, як виявилося, погано піддається управлінню почасти через те, що провідні політики не можуть домовитися про напрямок руху, і часом складається враження, ніби вони самі заблукали. А час минає…

Детальніше про неефективність нинішньої стратегії фінансової допомоги ЄС, що наражає на загрозу весь проект євроінтеграції читайте у статті «Друга хвиля», в журналі «Український тиждень» №25-26.