Серед членів Східного партнерства Україна найчіткіше декларує наміри щодо реформ у відповідності з вимогами ЄС, однак рівень корупції в країні залишається високим. Про це йдеться у звіті міжнародної організації Transparency International, оприлюдненому в четвер, 2 липня.
Експерти Transparency International проаналізували роботу десятків установ, відповідальних за попередження та боротьбу з корупцією, в Україні, Вірменії, Азербайджані, Грузії та Молдові.
У звіті наголосили, що ці держави планують отримати $16,6 млрд допомоги ЄС в найближчі п’ять років, однак ризик, що ці гроші будуть витрачені не за призначенням, залишається «неприйнятно високим» через глибоко вкорінену корупцію.
У документі зазначають, що найбільш корумпованими в Україні є судова система та правоохоронні органи. За даними організації, 87% українців не довіряють судам.
Transperency International зазначає, що наприкінці 2014 року нова влада визначила одним з ключових пріоритетів країни антикорупційні реформи, однак їх реалізацію не можна назвати успішною.
«Успіху цих реформ серйозно загрожує те, що судова влада і правоохоронні органи неефективно застосовують існуючі правила», – йдеться у звіті.
«Відмова ефективно розслідувати корупційні правопорушення, вчинені за час режиму Януковича, поява нових злочинів, про які повідомляли ЗМІ протягом 2014 року, і надання державних контрактів компаніям, задіяним в корупційних схемах останніх років, посилюють атмосферу безкарності, яка панує в країні», – додають у Transperency International.
Нагадаємо, раніше організація Transparency International Україна подала судовий позов проти секретаріату Кабінету міністрів, оскільки впевнена в змові при виборі комісії, яка пропонуватиме членів Нацагентства з питань запобігання корупції.