Небезпечно вважати, що прагнення України до членства в НАТО є провокацією проти РФ – Столтенберг

5 Квітня 2019, 09:14

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що розцінювати прагнення України та Грузії стати членами НАТО як провокацію проти Росії дуже небезпечно, це те саме, що прийняти світовий порядок, в якому править сильний, який вирішує, що можуть, а що не можуть робити його сусіди. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції у Вашингтоні, що відбулася після ювілейного засідання міністрів закордонних справ НАТО з нагоди 70-річчя Альянсу.

 

Зокрема, він відзначив, що прагнення стати членом НАТО є суверенним рішенням суверенної держави.

 

"Це не провокація, а суверенне демократичне рішення суверенної демократичної держави", – додав він.

 

"Вважати прагнення Грузії та України стати членами Альянсу провокацією проти Росії дуже небезпечно. Тому що щойно ви думатимете, що це провокація проти Росії, то потім ви маєте прийняти той факт, що Росія має право вирішувати, що можуть робити сусіди. Це те саме, що прийняти світовий порядок, де сильні світу цього вирішуватимуть, що можуть або не можуть робити їхні сусіди. А це – відновлення ідеї поділу на сфери впливу", – зауважив генсек.

 

Так, Столтенберг нагадав, що родом із Норвегії, "невеликої країни, яка межує з Росією".

 

"Я дуже радий, що в 1949 році, коли ми стали членом НАТО, США, Велика Британія та інші країни – засновники Альянсу не прийняли той факт, що СРСР міг би вирішувати, що може робити Норвегія. Точно так само Грузія та Україна мають право визначати свій власний шлях. Це не провокація, і це ні проти кого не направлено. Це суверенне право кожної суверенної держави вирішувати напрям розвитку своєї країни", – підкреслив він.

 

Нагадаємо, 4 квітня президент Петро Порошенко підписав чергову Річну національну програму зміцнення партнерства між Україною та НАТО.