Міліціонери, які не пройшли атестацію через порушення в роботі атестаційних комісій і вважають, що були звільнені з органів внутрішніх справ незаконно, повинні звернутися в суди з відповідними позовами. Про це заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, позафракційний народний депутат Віталій Купрій.
"Хотілося б, щоб люди, які не пройшли атестацію, документально підтвердили факти порушень їх прав, і є процедура звернення в інстанції, у тому числі в прокуратуру, суди … Дійсно, питання до того, як формувалися поліцейські комісії, є … Процедура, прописана в урядовому законопроекті, непрозора, і незрозуміло, як туди потраплятимуть два представники громадянського суспільства. Я однозначно за те, щоб такі люди там були… Оскільки не було публічного обговорення кандидатів на посади в поліцейські комісії … дійсно питання є", – сказав Купрій в ефірі телеканалу "112".
При цьому він висловив жаль, що глава Нацполіціі Ека Згуладзе, яка всього двічі була на засіданні комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, раніше відхилила його законодавчу ініціативу, щоб поліцейські комісії формувалися з представників громадянського суспільства більш, ніж наполовину. Депутат також зазначив, що спочатку було ясно, що невдалий законодавчий процес і непрозору діяльність комісій "хтось буде використовувати".
- Дивіться фоторепортаж: Екс-міліціонери принесли Авакову під МВС листа з вимогами
"Політизація призначень в Міністерство внутрішніх справ нікуди не поділася. Ми знаємо справу Паскала (очолював карний розшук в МВС за часів екс-президента Віктора Януковича –Ред.), який був призначений заступником начальника поліції України, і потім був змушений під тиском громадськості подати у відставку. Ось такі недоробки і зловживання влади – вони і приводять до таких конфліктів… І зараз не можна звинувачувати людей, що вони вийшли безпідставно, тому що ніхто нічого не знає: одна сторона подає інформацію з одного боку, інша з іншого ", – підкреслив Купрій.
Депутат зазначив, що не може достовірно підтвердити, з порушеннями проходить переатестація правоохоронців чи ні, але хотів би, щоб склад поліцейських значно оновився, щоб туди пройшли люди без досвіду роботи в органах і "зламали цю систему ". З іншого боку, "всіх підряд звільняти – це теж направильно, оскільки не буде спадковості і може взагалі погіршитися ситуація", – додав Купрій.
Нагадаємо, вранці 13 грудня під будівлю МВС прийшли колишні міліціонери з вимогою скасувати наказ про створення атестаційних комісій, які, за словами мітингувальників, сформовані з порушенням закону. Вони наголосили, що не проти реформи МВС, але виступають виключно за законну переатестацію. Очільник МВС Арсен Аваков заявив, що мітинг колишніх міліціонерів організували нечесні працівники відомства, яким невигідна переатестація.