“Не злий справи Майдану”. У Києві пройде акція на підтримку Євгенії Закревської

26 Листопада 2019, 09:54

У Києві під стінами Верховної Ради у вівторок, 26 листопада, о 19:00 розпочнеться акція "Не злий справи Майдану" на підтримку адвокатки сімей Небесної сотні Євгенії Закревської, яка оголосила голодування з вимогою відновити слідство у справах Майдану. Про це йдеться на сторінці події у Facebook.

 

 

Зауважимо, 21 листопада Євгенія Закревська оголосила голодування через незмогу Верховної Ради прийняти поправку у закон про Державне бюро розслідувань. Відповідна поправка дозволяє перевести до складу ДБР слідчих Управління спецрозслідувань ГПУ, які займалися справами Майдану. Без ухвалення даної поправки слідство щодо Майдану буде де-факто припинено. 

 

"У шосту річницю Революції Гідності людина, яка відвойовує пам’ять героїв Майдану, змушена голодувати, щоб слідство тривало, а винні у розстрілах людей на Майдані були нарешті покарані. Затягувати далі з цим немає куди! Прийти під будівлю ВРУ – це  найменше, що ми можемо зробити. Кожен із нас здатен допомогти відновити справи Майдану та підтримати Женю", – йдеться в описі акції.

 

Як зазначається, на підтримку Євгенії Закревської виступлять колишній начальник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, співкоординатор Громадської організації "Восток-SOS" Костянтин Рєуцький, адвокат і член Громадської ради доброчесності Роман Маселко, голова ГО "Родина Героїв Небесної сотні" Володимир Бондарчук, правозахисник Тарас Гаталяк, юрист та активіст Сергій Стерненко, а також юрист, член Громадської ради доброчесності Вадим Валько.

 

Нагадаємо, у Держбюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

 

Своєю чергою, адвокати постраждалих і загиблих під час Революції Гідності вимагають зібрати позачергове засідання парламенту, аби ухвалити зміни до законодавства, які не дозволять зупинити розслідування справ Майдану.

 

18 листопада стало відомо, що Генеральна прокуратура України передала до Держбюро розслідувань (ДБР) понад 20 проваджень, пов’язаних із злочинами часів Революції гідності. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. 

 

21 листопада президент Володимир Зеленський пообіцяв родичам Героїв Небесної сотні "зробити все для пришвидшення розслідування справ Майдану".