“Не допустити атмосфери безкарності”. Світ про смерть Катерини Гандзюк

6 Листопада 2018, 11:36

4 листопада від наслідків отриманих опіків сірчаною кислотою померла громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк. Три місяці вона боролась з наслідками нападу, що стався 31 липня. Як стало відомо пізніше, смерть наступила  в результаті поліорганної недостатності: стрес-реакції організму, сукупності недостатності декількох функціональних систем. Катерині було 33 роки.

Тиждень.ua зібрав усі реакції світової спільноти на вбивство херсонської громадської активістки. 

 

 

Першою відреагувала посол Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович у неділю. Вона нагадала, що США вкотре закликають українську владу притягнути злочинців до відповідальності, лишивши повідомлення у Twitter.

"Від імені уряду США й американського народу висловлюю свої найглибші співчуття родині й друзям Катерини Гандзюк", – написала Йованович.

 

 

 Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір у Twitter написав, що був зустрічався з Гандзюк минулого року та назвав її дуже відважною активісткою.

 

Наступного дня, 5 листопада, посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф написала у Twitter слова співчуття та приєдналась до заклику покарати винних.

"Вкрай засмучена звісткою про смерть Катерини Гандзюк. Вона з мужністю та гідністю боролася зі своїми жахливими ранами", – написала посол.

 

 

Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель наголосив на необхідності притягнути до відповідальності виконавців і замовників вбивства.

 

5 листопада під час брифінгу речник Європейської комісії Карлос Мартін Руїз Де Гордежуела закликав Україну швидко провести розслідування та покарати винних у загибелі активістки.

 

"Катерина Гандзюк була мужнім та переконаним активістом, яка вела боротьбу проти корупції в Україні. Ми висловлюємо глибокі співчуття її родині та її друзям. Очікуємо, що українська влада подвоїть зусилля для того, щоб швидко та ретельно розслідувати цей злочин та притягнути винних до відповідальності. Подальші кроки також є необхідними у розслідуванні нападів на представників громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів в Україні. Вільне громадянське суспільство є важливим для будь-якої демократичної держави, і це дуже важливо, щоб це було також під захистом в Україні", – наголосив речник Єврокомісії.

 

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант та міністр закордонних справ Швеції Маргот Валльстрем повідомили, що очікують забезпечення правосуддя та притягнення до відповідальності всіх винних у справі щодо вбивства громадської діячки Катерини Гандзюк. Про це вони написали в Twitter.

 

Зокрема, Хант назвав смерть української активістки "ще одним сумним днем для демократичних цінностей". Він наголосив, що очікує забезпечення правосуддя у відповідності з обіцянкою президента Петра Порошенка.

 

"Ця неймовірно смілива 33-річна жінка отримала жахливі опіки на 40% її тіла в результаті нападу з кислотою в липні. Президент Порошенко пообіцяв забезпечити правосуддя, і ми щиро підтримуємо", – зазначив дипломат.

 

Своєю чергою, Валльстрем підкреслила, що органи влади України повинні забезпечити безпечне середовище для громадянського суспільства.

 

"Винуватці повинні бути притягнуті до відповідальності. Необхідно, щоб органи влади забезпечили безпечне середовище для громадянського суспільства", – додала вона.

 

До представників різних країн долучилась і глава міністерства закордонних справ Канади Христя Фріланд, яка у своєму Twitter також закликала покарати винних у вбивстві громадської активістки Катерини Гандзюк.

"Вбивство української активістки Катерини Гандзюк, яка виступала проти корупції, є жахливою втратою. Наші молитви з її родичами та близькими. Відповідальні за цей злочин мають постати перед правосуддям", –  написала міністр.

 

 

Державний департамент США також засудив напади на активістів та закликав залучити до відповідальності вбивць херсонської активістки. Про це повідомила офіційний представник Держдепартаменту США Хізер Нойєрт у Twitter у вівторок, 6 листопада.

"США висловлюють найглибші співчуття родині та друзям Катерини Гандзюк. Напади на громадянське суспільство України повинні припинитися. Відповідальні за замовлення та вчинення цього жахливого нападу мають бути притягнуті до суду ", – написала вона.