НБУ зобов’язав банки використовувати лише броньовані інкасаторські автомобілі

25 Липня 2013, 18:49

Документом Нацбанк затвердив зміни до інструкції про організацію інкасації коштів та перевезення валютних цінностей у банках (Інструкція № 45). Відповідно до постанови, банки можуть використовувати для інкасації спеціалізований броньований автотранспорт, придбаний до 12 березня 2012 року, протягом семи років з дати його виготовлення. У той же час, банки можуть використовувати неброньований оперативний автотранспорт тільки до 1 січня 2015 року і зобов'язані в ці терміни забезпечити його заміну на броньований, обладнаний відповідно до вимог Нацбанку.

Також цією постановою Нацбанк встановив обмеження обсягів валютних цінностей залежно від способу їх інкасації, в рамках вищезгаданих термінів. Так, з використанням неброньованого автомобіля можна перевозити гроші в розмірі не більше 600 мінімальних зарплат у разі використання спецпристроїв для зберігання цінностей, і не більше 3000 – при використанні вогнепальної зброї.

Для броньованого транспорту максимальна сума грошей становить від 5000 до 20000 мінімальних зарплат залежно від ступеня захисту автомобіля за встановленими стандартами, використання спецпристроїв для зберігання цінностей та вогнепальної зброї.

При перевезенні цінностей в обсязі більше 20000 мінімальних зарплат потрібне додаткове залучення озброєних інкасаторів або охоронців і оперативного автотранспорту супроводу.

Нагадаємо, 15 липня на дорозі «Кіровоград-Запоріжжя» у Дніпропетровській області сталося збройне пограбування інкасаторської машини, внаслідок якого водій та інкасатор загинули. За даними міліції, з машини зникло близько 500 тис. грн. Другого інкасатора на місці не було, його підозрювали у причетності до вбивства. Згодом його затримали. Чоловік зізнався у скоєнні злочину.

Раніше, а саме 12 липня, в Ленінському районі Миколаєва було скоєно збройний напад на інкасаторський автомобіль «Укрпошти». Нападників, одягненених у камуфляж і озброєних пістолетом з глушником, було двоє. Під час перестрілки водія вбили. Охоронець, також відстрілюючись, смертельно поранив двох зловмисників.