«Більшість коштів були випущені в обіг через операції з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів України. Випуск коштів в обіг здійснювався через валютний, фондовий та кредитний канали і забезпечувалось отриманням Національним банком України еквівалентного обсягу іноземної валюти або ліквідних фінансових інструментів, завдяки чому за потреби через ці самі канали відбулося вилучення коштів з обігу», – говориться у повідомленні.
Водночас, у НБУ запевняють, що випущені в обіг гроші спрямовувалися на обслуговування процесів реального зростання економіки, заощаджень населення тощо.
Обсяг випуску в обіг коштів відповідає зобов’язанням України в рамках програми “Стенд-бай”, яка підтримується МВФ, запевняють у банку.
«Свідченням обґрунтованого обсягу емісії грошей в 2011 році є продовження економічного зростання на рівні 5,3% (за перший квартал) та низький рівень базової інфляції (3,6% з початку року), на яку передусім має вплив Національний банк України через проведення грошово-кредитної політики», – запевняють у НБУ.
Зростання грошової бази з початку року становило 2,4 млрд. грн. (або 1,1%). Цей показник включає кошти в гривнях, які зберігаються на кореспондентських рахунках банків у Національному банку України, а також готівкові кошти як у касах банків, так і в позабанківському обігу, тобто ті кошти, які є реально доступними для обслуговування економічного обороту.
Нагадаємо, 25 липня Лідер партії «Батьківщина», екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звернулася до влади із вимогою припинити процес безконтрольної емісії гривні, що загрожує подальшим погіршенням соціально-економічного стану в державі.
Як відомо, у січні Національний банк заявив, що в 2010 році обсяг чистої безготівкової емісії становив 35,5 млрд. гривень. До цього, Тимошенко також заявляла про різке збільшення безконтрольної емісії.