НБУ визнав ще один банк неплатоспроможним

16 Жовтня 2015, 10:25

Національний банк України вніс до категорії неплатоспроможних ПАТ "Унікомбанк" через повну втрату ліквідності. Про це йдеться в постанові Правління Нацбанку від 15 жовтня 2015 р. №704, йдеться на сайті НБУ.

Зазначається, що до грудня 2014 року ПАТ "Унікомбанк" був зареєстрований і працював у Донецьку. Потім він згідно з вимогами законодавства був перереєструваний поза територією АТО, у Львові. Проте значна частина його активів та застав залишилась в Донецькій області. Боржники перестали обслуговувати кредити і надходження коштів до банку майже припинилося.

6 жовтня 2015 року ПАТ "Унікомбанк" було визнано проблемним. Водночас власники банку не вживали жодних заходів для підтримки його ліквідності, покращення фінансового стану та усунення порушень нормативно-правових актів Національного банку.

"За даними статистичної звітності банку на кореспондентському рахунку в НБУ залишку коштів немає. Залишок готівкових коштів є критично низьким та станом на 13 жовтня 2015 року становив 80 тис. грн., або 0,01% від зобов’язань банку та 2% від невиконаних операцій клієнтів. Таким чином, ПАТ "Унікомбанк" був неспроможний своєчасно та в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів", – йдеться в повідомленні НБУ.

Зазначається, що згідно з пунктом 3 частини першої статті 76 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, Національний банк України зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі встановлення фактів невідображення в бухгалтерському обліку документів клієнтів банку, що не виконані банком у встановлений  законодавством строк, після віднесення банку до категорії проблемних.

Як повідомлялося, раніше в жовтні НБУ визнав неплатоспроможним банк "Контракт"

Позначки: