Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 28 серпня 2015 року з 30% до 27%. йдеться у повідомленні НБУ від 27 серпня.
«Жорстка грошово-кредитна політика, яку проводив Національний банк України протягом останніх шести місяців, суттєво посприяла зниженню інфляційних і девальваційних очікувань, стабілізації валютного ринку і, як наслідок, формуванню стійкого тренду на сповільнення інфляції. Приріст індексу споживчих цін у річному вимірі знижується третій місяць поспіль, а в помісячному вимірі в липні була зафіксована дефляція», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що поліпшення ситуації на валютному ринку та стабілізація інфляційних очікувань сприяє поверненню депозитів до банківської системи.
Національний банк України надалі очікує на збереження дезінфляційного тренду завдяки утриманню відносної стабільності на валютному ринку, завершенню основної хвилі підвищення житлово-комунальних тарифів і достатньо повільному відновленню споживчого попиту. Додатковим фактором будуть високі показники врожаю зернових, овочів і фруктів, що сприятиме стриманій динаміці цін на продовольчі товари.
«Ураховуючи зменшення інфляційних ризиків, Правління Національного банку України вважає за можливе розпочати пом’якшення грошово-кредитної політики, узгоджене з прогнозованим зниженням річної інфляції. Водночас, незважаючи на зниження облікової ставки з високого поточного рівня, грошово-кредитна політика залишатиметься відносно жорсткою для підтримки дезінфляційної тенденції та запобігання впливу на економіку України зовнішніх потрясінь, що наразі спостерігаються на світових товарних і фінансових ринках», – повідомили в НБУ.
Зазначимо, що зниження облікових ставок призводить до того, що кількість видаваних кредитів як з боку споживачів, так і з боку організацій, росте, що, у свою чергу, призводить до збільшення витрат, сприяючи тим самим економічному зростанню.
Як повідомлялося, Україні вдалося домовитися з кредиторами про списання $3,8 млрд міжнародного боргу.