НБУ вирішив ліквідувати банк «Хрещатик»

6 Червня 2016, 11:58

Національний банк України 2 червня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Хрещатик». Уже наступного дня Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вирішила розпочати процедуру ліквідації банку та делегувати повноваження ліквідатора банку. Про це інформує прес-центр Фонду.

«Згідно з зазначеним рішенням розпочато процедуру ліквідації публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Хрещатик» з 06 червня 2016 року до 05 червня 2018 року включно, призначено уповноважену особу Фонду та делеговано всі повноваження ліквідатора ПАТ «КБ «Хрещатик», визначені, зокрема, статтями 37, 38, 47-52, 521, 53 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон), в тому числі з підписання всіх договорів, пов’язаних з реалізацією активів банку у порядку, визначеному Законом, окрім повноважень в частині організації реалізації активів банку, провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Костенку Ігорю Івановичу на два роки з 06 червня 2016 року до 05 червня 2018 року включно», – йдеться у повідомленні.

Виплати відшкодувань вкладникам, згідно з текстом, здійснюватимуться в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше 200 тисяч гривень.

Вимоги кредиторів прийматимуться протягом 30 днів з дня опублікування в газеті «Голос України» оголошення про початок процедури ліквідації ПАТ «КБ «Хрещатик» та делегування повноважень ліквідатора банку за адресою: вул. Хрещатик, 8-а, м. Київ, 01001.

Зазначається, що задоволення вимог кредиторів здійснюватиметься за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та реалізації майна банку, в черговості, що передбачена частиною першою статті 52 Закону.

Нагадаємо, 5 квітня НБУ відніс Хрещатик до неплатоспроможних і ввів тимчасову адміністрацію. У зв'язку з цим обслуговування "Картки киянина" передали від банку "Хрещатик" у державний Ощадбанк. 20 квітня Нацбанк надіслав правоохоронним органам листа зі свідченнями про організовану злочинну діяльність в банку "Хрещатик". Пізніше Фонд гарантування звинуватив керівництво банку «Хрещатик» у кримінальних правопорушеннях.