НБУ виключив із реєстру одну з найбільших платіжних систем

5 Лютого 2016, 22:14

Національний банк України виключив внутрішньодержавну платіжну систему "24nonStop", платіжною організацією якої є ТОВ "Ай Ті Фінанс", з реєстру платіжних систем в зв'язку з порушенням нею попереднього рішення НБУ від 30 грудня 2015 року про припинення переказу коштів в цій системі. Про це повідомив офіційний сайт регулятора.

Як зазначається, таке рішення комітет НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем прийняв 4 лютого.

Регулятор уточнив, що в зв'язку з ним скасовується також реєстрація учасників цієї системи: ТОВ "Тріолан.Мані", "НСП", "Фінансова компанія "Фенікс", "Європейська платіжна система", "Фінансова компанія "Елаенс", "Укрфінстандарт", "Фінансова компанія" ВАП-Капітал", "Фінансова компанія "ВМ-Фактор" і "Перша українська платіжна система".

Нацбанк нагадує, що платіжні організації платіжних систем і їх учасники мають право здійснювати свою діяльність в Україні тільки якщо відомості про них внесені у вищезазначений реєстр.

Як повідомлялося, НБУ погодив правила внутрішньодержавної платіжної системи "24nonStop", що є однією з найбільших на ринку за кількістю терміналів, в березні 2014 року. Система дозволяла організувати продаж електронних ваучерів, а також пряме поповнення мобільного зв'язку, інтернет, IP-телефонії, інтернет-грошей, кабельного телебачення, страхування, комунальних платежів та інших сервісів.

Її діяльність була зупинена з 5 січня 2016 року до усунення ТОВ "Ай Ті Фінанс" порушень законодавства, однак інших деталей Нацбанк не розголошував. У свою чергу платіжна система звинуватила НБУ у тиску і подала в суд.

Раніше в жовтні 2015 року СБУ за санкцією суду провела обшук у приміщеннях компанії та вилучила сервери, підозрюючи її в роботі на тимчасово окупованій території Донецької області, проте компанія категорично відкидала ці звинувачення.

Чистий дохід "Ай Ті Фінанс" в 2014 році склав 11,14 млн грн, за перше півріччя 2015 року -13,77 млн ​​грн, чистий прибуток – відповідно 1,44 млн грн і 6,464 млн грн.

Згідно з держреєстром, кінцевими власниками цього ТОВ зі статутним капіталом 30 млн грн є жителі Києва Дмитро Рубанов, Дмитро Потапенко і житель м.Вишневе (Київська обл.) Андрій Степаненко.