НБУ вводить в обіг пам’ятну монету “Тур”

13 Березня 2017, 13:49

Національний банк України з 15 березня вводить в обіг пам'ятну монету "Тур" номіналом 5 гривень у серії "Фауна в пам`ятках культури України", повідомили у прес-службі НБУ у понеділок, 13 березня.

Зазначається, що монета буде зі срібла масою 15,55 г, тираж становитиме 4 тисячі штук.

Як пише прес-служба, монета присвячена туру, зображення якого втілено на унікальних пам`ятках давніх культур, що існували на території України та зробили вагомий внесок у світову скарбницю старожитностей.

Повідомляється, що на аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, пам`ятки унікальної трипільської культури, позолочена кістяна пластина у вигляді голови бика-тура,ритуальна посудина із головою тура.

"На реверсі монети зображено голову тура (ліворуч) та фрагмент наскельного малюнка із зображенням тура і кіз із Кам`яної Могили (Запорізька область) (праворуч), у гротах і печерах якої містяться кілька тисяч петрогліфів – наскальних малюнків, датованих широким історичним діапазоном: від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя. Праворуч на тлі малюнку розміщено вертикальний напис ТУР", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 10 лютого стало відомо, що Монета "Євромайдан" увійшла в сотню найкращих у світі. Українська монета потрапила у фінал міжнародного конкурсу в номінації "Найкраще художнє рішення".

Як повідомлялося, Нацбанк вводить в обіг пам'ятну монету "Богдан Ступка". Тираж пам'ятної монети становить 25 тис штук.

 

Позначки: