НБУ ускладнив підприємцям процедуру купівлі валюти

17 Серпня 2012, 16:45

Документом вносяться зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою. Зокрема, запроваджується норма, згідно з якою «клієнти-резиденти (юридичні і фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності) мають право купувати, обмінювати іноземну валюту через одного суб'єкта ринку за кожним зовнішньоекономічним договором з нерезидентом для розрахунків за торговими операціями».

Крім того, валюту можна буде купувати за наявності в реєстрах митних декларацій інформації про ввезення і випуск у вільний оборот на території України товарів або в разі пред'явлення цього документа.

Як повідомлялось, у вересні 2011 року НБУ зобов'язав банки здійснювати готівкові валютно-обмінні операції за умови ідентифікації фізичної особи.

При цьому при продажу фізичній особі валюти банки повинні копіювати документи, що пред'являються, а копії залишати в документах дня.

Постанову НБУ викликала масу дорікань у населення, включаючи депутатів і прем'єр-міністра, тому регулятор пообіцяв полегшити процедуру.

Згодом НБУ, на час чемпіонату Євро-2012, скасував копіювання документів, що засвідчують особу, при купівлі банками готівкової валюти у населення.

Позначки: