НБУ списуватиме гроші з рахунків банків-боржників і переводитиме застави у свою власність

2 Грудня 2014, 10:55

НБУ прийняв рішення у день виникнення простроченої заборгованості банку списувати кошти з його коррахунку, а у випадку нестачі коштів продавати предмет застави або переводити таку заставу у свою власність.

Про це йдеться в опублікованій на сайті регулятора постанові НБУ від 27 листопада №752, яка змінює положення про регулювання Нацбанком ліквідності банків.

«Національний банк має право від дня виникнення простроченої заборгованості банку здійснювати списання коштів з кореспондентського рахунку банку та його філій, які працюють у СЕП за окремими кореспондентськими рахунками (далі – кореспондентський рахунок). Якщо немає (недостатньо) коштів на кореспондентському рахунку банку, то Національний банк вживає заходів із задоволення у повному обсязі своїх вимог за операціями регулювання ліквідності відповідно до укладених договорів та вимог законодавства України, у тому числі шляхом продажу предмета застави (операції) та/або переведення його за справедливою вартістю у свою власність», – йдеться в документі.

Постанова передбачає, що здійснення таких заходів не виключає можливості безспірного списання коштів з банківських рахунків до повного погашення всієї заборгованості банку.

Також виключено пункт, згідно з яким Нацбанк може проводити з банками операції зворотного РЕПО (продаж держоблігацій зі зворотним викупом) і здійснювати емісію власних боргових зобов'язань на відповідний період.

Крім того, встановлено, що регулятор не застосовує штрафних санкцій за порушення економічних нормативів, лімітів валютної позиції або порядку формування обов'язкових резервів до проблемних банків.

Постанова набуває чинності з 2 грудня.

Печерський районний суд зобов'язав прокуратуру відкрити кримінальну справу проти голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, якій інкримінують зловживання владою або службовим становищем,з метою отримання неправомірної вигоди.