НБУ розпочав примусове стягнення боргів за кредитами екс-власників ПриватБанку

3 Липня 2017, 10:14

Колишні власники ПриватБанку не виконали взяті до 1 липня зобов'язання щодо реструктуризації кредитного портфелю. Про це повідомили у прес-службі Національного банку України (НБУ) в Facebook у понеділок, 3 липня.

"Строк добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників ПАТ «Приватбанк» закінчився 1 липня 2017 року. Зараз можна стверджувати, що колишні власники не виконали взяті на себе зобов’язання", – йдеться у повідомленні.

 У НБУ заявили, що зараз держава та ПАТ «Приватбанк» перейшли до юридичної процедури стягнення та реалізації відповідної юридичної стратегії, конкретні кроки якої наразі не можуть бути розголошені.

"Банківська процедура буде подібною до звичайної процедури стягнення у разі прострочки боргів, тож мова йде більшою мірою про примусове стягнення", – йдеться у повідомленні.

Раніше Міністерство фінансів України опублікувало лист, який 16 грудня 2016 року колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов надіслали уряду з проханням здійснити придбання державою акцій банку й ухвалити позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації для уникнення банкрутства.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у стовідсоткову державну власність. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної стабілізації Приватбанк буде проданий.