«При виконанні своєї основної функції Національний банк України повинен виходити з пріоритетності досягнення й підтримки цінової стабільності в державі, яка є збереженням купівельної спроможності національної валюти шляхом підтримки в середньостроковій перспективі (від 3 до 5 років) низьких, стабільних темпів інфляції, яка вимірюється індексом споживчих цін», – наголошують у НБУ.
За його інформацією, протягом перших шести місяців поточного року показник приросту індексу споживчих цін у річному виразі перебував у межах від мінус 0,8% (у березні й квітні) до мінус 0,1% (у червні). Така динаміка, за оцінками НБУ, зумовлена зростанням пропозиції продтоварів у результаті високого врожаю й на тлі стабільності світових цін на продовольство, відсутністю істотних корегувань адміністративно регульованих цін і тарифів, а також урівноваженою грошово-кредитною політикою, що не допускає шоків монетарного характеру і сприяє покращенню ринкових очікувань.
Водночас у головному банку країни зауважили, що, загальний обсяг кредитів, наданих банками суб'єктам господарювання, в першому півріччі 2013 року зріс на 3,3%, що відбулося завдяки заходам регулятора для активізації кредитування реального сектора економіки й зниження вартості кредитних коштів на тлі зростання ресурсної бази банків. Так, середньозважена процентна ставка за кредитами в національній валюті в червні 2013 року порівняно з початком року знизилася на 2,3 п.п. – до 15,3%, на міжбанківському кредитому ринку – на 5,8 п.п., до 2,3%.
Як повідомлялось, прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що Україні необхідно розкрутити інфляцію до 1,5-2%.
Нагадаємо, раніше опозиційний народний депутат Андрій Павловський заявив, що керівництво Міністерства фінансів відмовляється надавати інформацію про прогнозований курс валют та рівень інфляції на нинішній рік, щоб не викликати паніки.