НБУ погодив купівлю Укрсоцбанку власниками групи “Альфа”

12 Жовтня 2016, 16:02

Національний банк України погодив Михайлу Фрідману, Герману Хану, Петру Авену та Олексію Кузьмічову набуття опосередкованої істотної участі в ПАТ "Укрсоцбанк" через компанію ABH HOLDINGS S.A (Люксембург). Про це йдеться в рішенні Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку України від 7 жовтня, яке правління НБУ схвалило 11 жовтня.

Як нагадує прес-служба регулятора, наразі акціонери ABH HOLDINGS S.A опосередковано володіють акціями ПАТ "Альфа-банк" через компанію ABH Ukraine Limited. До погодження набуття істотної участі в ПАТ "Укрсоцбанк" бенефіціарні власники підтвердили наміри виконання покладених на обидва банки зобов’язань, затверджених у програмах реструктуризації обох банків у рамках діагностики банківської системи.

"Національний банк України вітає першу за останні роки велику угоду у сфері M&A в банківському секторі. Для регулятора головним пріоритетом є докапіталізована і стійка банківська система, тому для нас важливим є факт підтвердження акціонерами ABH HOLDINGS S.A виконання всіх зобов’язань, які взяли на себе обидва банки після проведення діагностики. Сподіваємося, що поєднання компетенцій двох міжнародних фінансових груп сприятиме розвитку ринку банківських послуг в Україні", – прокоментувала голова НБУ Валерія Гонтарева.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України 8 вересня 2016 року надав дозвіл компанії ABH HOLDINGS S.A на придбання акцій ПАТ "Укрсоцбанк" у розмірі, що перевищує 50% голосів у вищому органі управління банку.

У січні холдингова компанія Альфа-Груп ABH Holdings S. A., яка опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку (Київ), підписала угоду з UniCredit Group про передання 100% акцій ПАТ "Укрсоцбанк" в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9%. 

Станом на сьогодні кінцевим власником 99,91% акцій ПАТ "Укрсоцбанк" є компанія UniCredit S.p.A. (Італія).