НАЗК виявило порушення в електронній декларації Розенблата

10 Грудня 2017, 20:55

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення в електронній декларації депутата Верховної Ради Борислава Розенблата (позафракційний) за 2015 рік. Про це йдеться у відповіді агентства на запит про результати повної перевірки декларації нардепа.

За результатами перевірки встановлено, що дружина Розенблата користується земельною ділянкою площею 889 кв. м, однак зазначено, що «член сім'ї не надав інформацію про дату набуття права». Згідно з поясненнями депутата, дружина успадкувала житловий будинок, розташований на зазначеній земельній ділянці, що є комунальною власністю Житомира.

Також Розенблат задекларував право власності на 1/2 земділянки загальною площею 1 188 кв. м та 1/2 будинку загальною площею 270 кв. м в Дортмунді (Німеччина), при цьому не вказавши інформацію про іншого співвласника нерухомості. Розенблат надав НАЗК договір купівлі-продажу від 2013 року, згідно з яким власниками даної нерухомості, крім нього, є Алла Ногіна. Таким чином, Розенблат не вказав в декларації інформацію про всіх співвласників нерухомості, що є порушенням п. 2 ч. 1 ст. 46 закону «Про запобігання корупції».

Крім того, дружина депутата не вказала в декларації відсотки від державного Ощадного банку в розмірі 345 грн. Також не були задекларовані 823 грн, розміщені в Ощадбанку на рахунках Розенблата і його дружини.

НАЗК встановило, що виявлені порушення не можуть бути підставою для притягнення депутата до адміністративної та кримінальної відповідальності. Нардеп повинен буде подати виправлену декларацію.

Як повідомлялося, 19 жовтня народного депутата Борислава Розенблата детективи НАБУ зняли з рейсу на Кельн. Згодом адвокат політика повідомив, що після розгляду судом справи про обрання запобіжного заходу, з народного депутата знято підозру у вимаганні. 

20 жовтня Солом'янський райсуд задовольнив клопотання прокурорів САП  і поклав на народного депутата Борислава Розенблата обов'язки у частині носіння елетронного браслета та здачі документів для виїзду за кордон.

Нагадаємо, 18 липня Солом'янський суд Києва обрав Розенблату запобіжний захід у вигляді застави у 7 млн гривень, а також поклав на нього зобов'язання носити електронний браслет, не виїздити без повідомлення із Києва та Житомира і здати всі закордонні паспорти.