НАЗК розпочало перевірку 11 підозрілих декларацій суддів, працівників поліції та чиновників

10 Березня 2017, 16:31

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало повну перевірку декларацій 11 осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за зверненнями викривачів та правоохоронних органів. Відповідне рішення було прийняте на засіданні НАЗК, повідомили в прес-службі відомства.

«Підставою для проведення повної перевірки декларацій стала інформація про можливе відображення у деклараціях недостовірних відомостей, отримана НАЗК від фізичних осіб, громадських організацій та правоохоронних органів. Зокрема, уповноважені особи НАЗК перевірять декларації деяких суддів Верховного Суду України, суддю Вищого господарського суду, співробітників поліції, посадових осіб органів місцевого самоврядування», – зазначає прес-служба.

Також повідомляється, що початком здійснення повної перевірки декларації є день, наступний за днем прийняття відповідного рішення. Крім того, НАЗК повідомляє про 31 відмову у проведенні повної перевірки декларацій за зверненнями фізичних, юридичних осіб, засобів масової інформації та інших джерел про можливе відображення у деклараціях недостовірних відомостей.

Дивіться також: НАЗК оприлюднило свіжу інфографіку щодо поданих е-декларацій

Нагадаємо, в лютому в НАЗК затвердили порядок перевірки е-декларацій. Згодом Міністерство юстиції України зареєструвало порядок проведення перевірки електронних декларацій.

Як повідомлялося, Мін'юст відмовив НАЗК у реєстрації порядку перевірки е-декларацій. За словами заступника міністра юстиції з питань європейської інтеграції, основні зауваження полягають зокрема у відсутності термінів початку та тривалості перевірок.

Крім того, в НАЗК спрогнозували збільшення кількості е-декларацій у 2017 році.